UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Książka pełna świetnych anegdot i barwnych opisów, jednocześnie uczona i popularna, traktuje o dziejach „tytoniowego ziela”. Autor, znakomity znawca przedmiotu, przywołuje żałosny przykład „pierwszego europejskiego tytoniarza” p. Rodriga de Jerez, którym zajęła się św. Inkwizycja, gdyż palenie tytoniu uważano podówczas za oznakę przyjaźni ze wszelkim diabelstwem. Wylądował na siedem (!) lat w więzieniu.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Wolontariat w muzeum | zostań wilanowskim opowiadaczem! |spotkanie 24 maja

Wolontariat_wilanowscy opowiadacze

Jeśli interesujesz się historią, sztuką lub wybraną dziedziną nauk przyrodniczych (np. ornitologią, geografią, botaniką) oraz sprawia Ci przyjemność kontakt z ludźmi i dzielenie się z innymi własną wiedzą, lubisz poznawać i się uczyć, chesz bywać regularnie w pięknych pałacowych wnętrzach i ogrodach – zostań wilanowskim opowiadaczem. To znakomita okazja, aby rozwijać własne zdolności i zamiłowania. Nieważny wiek i doświadczenie, liczą się pasja, głód wiedzy i chęć doskonalenia sztuki opowiadania.

Teraz masz szansę dołączyć do wilanowskich opowiadaczy! 

Podczas letnich dyżurów w parku i/lub w pałacu wilanowscy opowiadacze zaprezentują gościom bogactwo przyrodnicze przypałacowych ogrodów i przybliżą historię obiektów z Galerii Magazynowej.

______________________________________________________________________________

Wilanowscy Opowiadacze to projekt działający w ramach szerszego programu wolontariatu w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Z naszymi wolontariuszami podpisujemy porozumienia, wydajemy im też potwierdzające ich pracę i zdobyte umiejętności zaświadczenia i referencje.

W zamian za poświęcony czas i serce, szykujemy specjalne atrakcje i bonusy.

Dołącz do wilanowskich opowiadaczy! Czekamy na Ciebie!

______________________________________________________________________________

Aby zgłosić chęć udziału w projekcie, należy do 19 maja 2018 r. przesłać zgłoszenie na adres: wolontariat@muzeum-wilanow.pl

Pierwsze spotkanie informacyjne dla kandydatów odbędzie się w niedzielę 24 maja 2018 r. o godz. 15. Szczegółowy program spotkania otrzymają Państwo po zgłoszeniu chęci udziału w programie.

Pobierz kartę zgłoszeniową:

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
wolontariat.jpg

Wolontariat w Muzeum Pałacu w Wilanowie (artykuł)

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zostać wolontariuszami w Muzeum Pałacu w Wilanowie.

przedmioty_osobliwe.jpg

Przedmioty osobliwe, niecodzienne, ciekawe. (artykuł)

Czy sprzęty i cieszące oko drobiazgi, otaczające niegdyś osoby związane z Wilanowem, zasadniczo różnią się od tych, z którymi obcujemy dziś na co dzień? Mamy nadzieję, że lektura tego opracowania dostarczy Państwu nie tylko odpowiedzi na podobne pytania, ale i czystej przyjemności w obcowaniu z nieczęsto już spotykanymi wyrobami artystycznymi, podobnie jak z odchodzącą w niepamięć staropolszczyzną.

spluwaczki.jpg

Przedmioty niecodzienne (multimedium)

W Wilanowie kolejni właściciele przez stulecia gromadzili w swoim domu najróżniejsze przedmioty. Znajdziemy wśród nich również przedmioty służące w życiu codziennym: do jedzenia, higieny osobistej, spania, pracy, odpoczynku. Rozszyfrowanie po latach sposobu ich wykorzystywania nie jest czasem łatwe. Mimo to – spróbujmy… Przed Tobą QUIZ.

Tylkowski_zloty_zab_BN.jpg

Historia o złotym zębie – chłopiec z Wilna (artykuł, Silva Rerum)

Już w Boskiej komedii Dante Alighieri stwierdził: Świat chce być oszukiwany, niechże więc będzie! Nic zatem dziwnego, że niemal 80 …

top_maly_cunctis.jpg

Historia instytucji (artykuł)

Muzeum wilanowskie jest najstarszym polskim muzeum sztuki. Zostało założone w 1805 roku z inicjatywy ówczesnych właścicieli Aleksandry i Stanisława Kostki Potockich.