UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Artykuły przedstawione w kolejnym numerze Wilanowskiego Informatora Wilanowskiego 2014 zawierają najnowsze ustalenia źródłowe i interpretacje dziejów pałacu i gustów jego mieszkańców... Profesjonalne badania przybliżają nam świat minionych epok.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Wakacyjne spotkania z przyrodą | dzieci 5–7 lat | środy, piątki, niedziele

aktualność

Patyk - kreatywna zabawka. Fot. Julia Dobrzańska.jpg

Zapraszamy najmłodszych gości ogrodów na letnie, otwarte warsztaty przyrodniczo-plastyczne. W wakacyjne środy, piątki i niedziele wspólnie będziemy odkrywać bogactwo roślin i zwierząt królewskiego parku. Razem będziemy także tworzyć prace plastyczne inspirowane naturą.

Środy: Kamień, nożyczki, papier

Kto pamięta zabawę kamień, nożyczki, papier? A jakby z kamienia i papieru za pomocą nożyczek, kleju, kredek i flamastrów wyczarować różnokolorowe, fantastyczne, a może bardzo rzeczywiste owady? Zapraszamy na spotkanie z najmniejszymi mieszkańcami królewskich ogrodów.

Piątki: Od ziarenka do… arcydzieła

Nasiona różnych roślin są dziełami sztuki same w sobie. Za pomocą lup i mikroskopów poznamy ich najdrobniejsze szczegóły. Z nasion można także tworzyć piękne prace plastyczne. Zapraszamy do zmierzenia się z tym niecodziennym tworzywem.

Niedziele: Patyk – warsztaty kreatywne

Jak zbudować most z patyków? Czy patyki mogą służyć do gier, zabaw, prac plastycznych? Jak patyki są wykorzystywane przez zwierzęta? Zapraszamy do wspólnej zabawy jedną z najstarszych zabawek świata.

__________________________________________________________________ 

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 5–7 lat.

Kiedy: lipiec–sierpień: środy, piątki i niedziele, godz. 11–15.

Gdzie: zajęcia odbywają się na powietrzu w okolicach budynku Pompowni, w przypadku złej pogody w budynku. 

Zasady uczestnictwa: po wykupieniu biletu do parku w kasie muzeum. Liczba miejsc nie jest ograniczona. Można dołączyć w dowolnym momencie trwania spotkania.

__________________________________________________________________

Szczegółowe informacje:
dr inż. Julia Dobrzańska
Dział Edukacji Muzealnej
jdobrzanska@muzeum-wilanow.pl
22 544 28 64 

__________________________________________________________________

Drodzy Rodzice! Chcielibyśmy poznać Państwa potrzeby w zakresie przyrodniczej edukacji rodzinnej w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Jakie zajęcia, jakie tematy, jaka formuła spotkań byłaby dla Państwa ciekawa? Chcielibyśmy wyjść naprzeciw Państwa potrzebom i opowiadać o tym, co fascynuje i ciekawi naszych najmłodszych gości. W trakcie wszystkich wakacyjnych spotkań z przyrodą do Państwa dyspozycji będzie dostępna księga pomysłów. Bardzo liczymy na Państwa uwagi, sugestie, wskazówki. W trakcie ostatniego niedzielnego spotkania 27 sierpnia 2017 r. o godz. 11 będzie mi bardzo miło spotkać się z Państwem w budynku Pompowni, aby rozmawiać o tym, jak przyroda ogrodów wilanowskich i zajęcia, które prowadzimy na terenie ogrodów, mogą jak najlepiej służyć najmłodszym uczestnikom naszych zajęć edukacyjnych w odkrywaniu fascynującego świata przyrody i przygody. Bardzo proszę o mejlowe potwierdzenie chęci uczestniczenia w spotkaniu: jdobrzanska@muzeum-wilanow.pl.

Podziel się:
Wykop Facebook
Kora brzozy. Fot. Julia Dobrzańska.JPG

Wycieczki przyrodnicze | 23 lipca (aktualność)

Serdecznie zapraszamy na wycieczki przyrodnicze po ogrodach wilanowskich. W czasie spotkań będziemy wspólnie odkrywać fascynujący świat natury.

Zainspiruj sie2_Gotowe pudełko osobliwości. fot. Julia Dobrzańska.JPG

Pudełko osobliwości (artykuł)

Zainspiruj się i stwórz swoje pudełko osobliwości! W dawnych czasach wśród władców modne było posiadanie rzeczy szczególnych, cennych i wyjątkowych. Często przechowywane były one w specjalnych pomieszczeniach zwanych gabinetami osobliwości lub kunstkamerami. Kolekcjonowano nie tylko dzieła sztuki, ale też najróżniejsze przedmioty, np. muszle, korale, zasuszone owady, a nawet... rogi jednorożców.

Kwiat widziany oczami człowieka i oczami pszczoły. fot. Agnieszka Rogólska.JPG

Kwiat widziany oczami pszczoły (artykuł)

Ogrody wilanowskie wiosną, latem i jesienią pełne są kwiatów. Podziwiamy ich kształty, zapachy i kolory. Rośliny wytwarzają kwiaty jednak nie …

Przyrodnicze obserwacje w ogrodach. Fot. Monika Klimowicz.jpg

Nadworni Przyrodnicy Króla Jana III | dzieci 5–7 lat | 22 lipca (aktualność)

Nadworni Przyrodnicy Króla Jana III to program skierowany do rodzin z dziećmi w wieku 5–7 lat. Podczas cyklicznych spotkań w królewskim pałacu i ogrodach dowiemy się, kim był czworonożny pupil króla, jakie jabłka lubiła królowa oraz dlaczego kolekcjonujemy różne przedmioty. Każde zajęcia to moc ciekawostek, spacer po pięknych wnętrzach lub malowniczym parku, a także warsztaty plastyczne.