nieslyszacy WCAG 2.0WCAG 2.0

Tematy

Patrząc na zdjęcia Tomka Sikory w naszym nowym albumie, mamy wrażenie, że uczestniczymy w niezwykłej historii: raz jest to wiktoriańska powieść grozy, fotoreportaż, pejzaż, a kiedy indziej emocjonalny pamiętnik młodej damy. Tomek Sikora dzięki swojej wyjątkowej wrażliwości uczy jak szukać tego czego nie widać.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Spacery o zmierzchu | 26 maja

aktualność

Wieża i księżyc. Fot. Julia Dobrzańska.JPG

W wiosenne i letnie piątkowe wieczory zapraszamy na spacery po królewskich ogrodach. Nim zajdzie słońce, może uda się zobaczyć odpoczywającego w dziupli puszczyka albo latające w poszukiwaniu pożywienia nietoperze. Wieczór to czas, gdy pieśń słowika brzmi najpiękniej, równie melodyjnie wtóruje mu kos. Na korze drzew i w różnych zakamarkach można wypatrzyć puchate ćmy, a nad taflą jeziora tajemnicze jętki i chruściki.

Harmonogram spacerów:

● 26 maja 2017 r., godz. 18.30–20: Wieczorna wyprawa w poszukiwaniu ptaków 

Zapraszamy do wspólnego obserwowania ptaków w królewskich ogrodach. Wiele gatunków swoją aktywność zwiększa właśnie wieczorową porą. W czasie wycieczki dowiemy się, gdzie najchętniej przebywa wilanowski puszczyk i co świadczy o jego obecności. Będziemy także intensywnie wsłuchiwać się w ptasie pieśni. Może uda usłyszeć się melancholijny, fletowy głos kosa, a może gdzieś pośród nawodnych zadrzewień odezwie się słowik?

● 23 czerwca 2017 r., godz. 18.30–20: Wieczorna wyprawa w poszukiwaniu bobrów, kun i nietoperzy

● 28 lipca 2017 r., godz. 19–20.30: Wieczorna wyprawa w poszukiwaniu owadów, pajęczaków i skorupiaków

● 25 sierpnia 2017 r., godz. 19–20.30: Wieczorna wyprawa w poszukiwaniu ziół

● 29 września 2017 r., godz. 17–18.30: Wieczorna wyprawa w poszukiwaniu porostów, mchów i paproci

___________________________________________________________________________ 

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 5–12 lat.

Gdzie: ogrody.

Zasady uczestnictwa: udział w zajęciach po wykupieniu biletu wstępu do parku. Bilety dostępne w kasie muzeum, w biletomatach lub online. Rozpoczynamy przy budynku kasy muzealnej na przedpolu. Liczba miejsc ograniczona.

Uwaga: w dniu wydarzenia kasa muzeum jest czynna do godz. 16.00. Po tej godzinie prosimy o zakup biletów w biletomatach lub online.

Więcej informacji: Biuro Rezerwacji, tel.: (+48) 22 54 42 850 (pon.–pt. w godz. 9–16) e-mail: bilety@muzeum-wilanow.pl.

___________________________________________________________________________ 

Szczegółowe informacje:
dr inż. Julia Dobrzańska
Dział Edukacji Muzealnej
jdobrzanska@muzeum-wilanow.pl
22 544 28 38

Patronat medialny:

TVP ABC logo Dziecko w Warszawie logo

Podziel się:
Wykop Facebook
Przyrodnicze obserwacje w ogrodach. Fot. Monika Klimowicz.jpg

10 zielonych zasad | poradnik dla rodziców odwiedzających ogrody (artykuł z wewnątrzną nawigacja)

Gdy dziecko pyta, dlaczego w parku w Wilanowie nie można jeździć na hulajnodze albo co ciekawego można tu robić – dla rodziców planujących wizytę z dziećmi w ogrodach wilanowskich przygotowaliśmy krótki poradnik, który pozwoli odpowiedzieć na wiele nurtujących dzieci pytań.

EOG_Nietoperze_Borowiec w pałacu fot. Julia Dobrzańska.jpg

Wilanowskie nietoperze – raport z badań (artykuł)

Badanie nietoperzy – z uwagi na ich nocną aktywność oraz spędzanie dnia w niedostępnych kryjówkach – wymaga specjalnie dobranych metod badawczych. Często dla postronnego obserwatora te nocne ssaki są w ogóle niezauważalne. Dotychczas na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie obserwacje nietoperzy prowadzono sporadycznie. W roku 2015 przeprowadzono kompleksowe badania nietoperzy tego terenu. Zobacz, jakie nietoperze udało się spotkać w Wilanowie!

Larwa ważki. Fot. Adrian Uszkiewicz.JPG

Pogłówkuj z przyrodą, pogłówkuj nad wodą – warsztaty naukowe | 10 czerwca (aktualność)

Jak sformułować interesujący problem badawczy i znaleźć metodę, dzięki której można ten problem rozwiązać? Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 10–14 lat na pasjonujące spotkania dla młodych naukowców!

Lato w ogrodach wilanowskich, fot. J. Dobrzańska0117.JPG

Lato w ogrodach wilanowskich (album zdjęć)