UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


„Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty” | zwiedzaj muzea i wygrywaj!

raz, dwa, trzy warszawiakiem.jpg

Weź udział w wakacyjnej przygodzie! VIII edycja międzymuzealnej gry dla rodzin z dziećmi potrwa od 18 czerwca do 9 września 2018 roku.

Tym razem nawiążemy do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – motywem przewodnim zabawy będzie hasło „Nasza Niepodległa”. Dzięki wciągającym łamigłówkom i zadaniom poznacie również cudzoziemców, którzy współtworzyli historię Warszawy. Aby rozpocząć przygodę, wystarczy wejść na stronę www.razdwatrzywarszawiak.pl, zarejestrować się i za darmo pobrać przygotowane materiały. Na wszystkich graczy czekają zadania, ciekawostki i nagrody.

Na wspólną zabawę zaprasza Muzeum Powstania Warszawskiego oraz współorganizatorzy: Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia”, Dom Kultury „Dorożkarnia”, Dom Spotkań z Historią, Dział Starej Książki Medycznej Głównej Biblioteki Lekarskiej, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, Kordegarda Galeria Narodowego Centrum Kultury, Muzeum Gazownictwa, Muzeum Geologiczne PIG-PIB, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Historyczne w Legionowie, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Niepodległości, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Warszawskiej Pragi, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, VIII Ogród Jordanowski, PAN Muzeum Ziemi w Warszawie, Stacja Muzeum, Towarzystwo Ubezpieczeń Prudential, Zamek Królewski w Warszawie i ZOO Warszawa.

Gra zdobyła Grand Prix Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2016 oraz nagrodę Złotego Słonecznika 2015 przyznawaną najlepszym inicjatywom dla dzieci.

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
Wizyta u króla fot. R. Pudło.jpg

Kultura Dostępna dla rodzin: Bezpłatne spotkania w pałacu i w parku | lipiec i sierpień (aktualność)

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza do udziału w bezpłatnych spotkaniach muzealnych w pałacu i w parku w ramach programu Kultura Dostępna. Czekamy na rodziny z dziećmi w każdą wakacyjną sobotę i niedzielę!

Pompownia, nad Jeziorem Wilanowskim. Fot. Julia Dobrzańska.JPG

Wakacyjne spotkania z przyrodą | lipiec i sierpień (aktualność)

Zapraszamy najmłodszych gości ogrodów na letnie, otwarte warsztaty przyrodniczo-plastyczne. W wakacyjne środy, piątki i niedziele wspólnie będziemy odkrywać bogactwo przyrody królewskiego parku. Razem stworzymy prace plastyczne inspirowane osobliwościami natury i dziełami sztuki z wilanowskiej kolekcji. Wstęp po wykupieniu biletu do parku.

Królewscy ogrodnicy. Fot. Ewa Behrens.jpg

Królewscy ogrodnicy | soboty w lipcu i sierpniu (aktualność)

W królewskim ogrodzie królewscy ogrodnicy pielą, sadzą, sieją, strzygą żywopłoty. Każdemu chętnie opowiedzą o swojej pracy! Zapraszamy we wszystkie soboty lipca i sierpnia, godz. 15–18. Obowiązuje bilet do parku.

damy w ogrodach1, fot. Maciek Domański.jpg

Damy w ogrodach | historia ożywiona | letnie weekendy (aktualność)

Przyjdźcie do ogrodów wilanowskich, odszukajcie damy w dawnych strojach i sprawdźcie, czym się zajmowały. Posłuchajcie opowieści o XVII-wiecznej etykiecie, modzie i urodzie, gotowalniach... A następnie sami przebierzcie się w dawny strój i spróbujcie swoich sił w tańcu lub teatrze dworskim. Zapraszamy we wszystkie letnie weekendy!

sepet1.jpg

Wszyscy ludzie króla | historia ożywiona | letnie weekendy (aktualność)

W letnie weekendy zapraszamy na spotkania z historią ożywioną. W każdą sobotę i niedzielę wybrani ludzie króla będą pełnić służbę w obozie królewskim i opowiadać o różnorodnych aspektach życia w dawnej Polsce. Zaprezentują przy tym ciekawe przedmioty i umiejętności, wykorzystując niezwykłą sztukę rekonstrukcji. Zapraszamy w każdą letnią sobotę i niedzielę, w godz. 11–16.Wstęp w cenie biletu wstępu do parku.