nieslyszacy WCAG 2.0WCAG 2.0

Tematy

ad_villam_okladka_inwentarz.jpg

Szósty tom serii "Ad villam novam", "Inwentarz Generalny 1696" rozpoczyna serię publikacji dokumentów inwentarzowych opisujących wyposażenie pałacu wilanowskiego od XVII do XIX wieku. Inwentarz spisany po śmierci króla Jana III Sobieskiego stanowi kluczową pozycję dla badaczy tego okresu będąc jedynym i najbardziej kompletnym rejestrem ruchomości króla na terenie stolicy. Przygotowane przez Annę Kwiatkowską opracowanie zawiera odpis dokumentu i komentarz krytyczny.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Ptasia Filharmonia | warsztaty dźwiękowe dla dorosłych | 14 maja

aktualność

 Warsztaty dźwiękowe z audiodeskrypcją

ptaki_szpak.jpg

Czy każda kaczka kwacze, a każdy łabędź jest niemy? Czy każdy bąk bzyczy? Co piszczy, a co terkocze? Co śpiewa wierszem „ryba, ryba, rak, rak, rak”? Zamknijcie oczy, otwórzcie uszy i przenieście się w świat dźwięków, głosów i ptasich śpiewów. Usłyszcie park wilanowski!

Dźwięki w świecie zwierząt mają bardzo duże znaczenie. Przede wszystkim służą komunikacji, alarmowaniu o zagrożeniach, a także dobieraniu się w pary w okresie godowym. Czy potrafimy rozpoznać mowę zwierząt i zrozumieć, jaką informację sobie przekazują? Zapraszamy na warsztaty, podczas których poznamy dźwięki przyrody. Szczególnie dokładnie wsłuchamy się w odgłosy ptaków mieszkających w  parku wilanowskim.


 HARMONOGRAM SPOTKAŃ

9 kwietnia, godz. 9.30–11.00 | „Śpiewy i głosy ptaków leśno-parkowych”  
O tym, co ćwierka, świergoli i kwili na gałęziach drzew.

14 maja, godz. 9.30–11.00 | „Śpiewy i głosy ptaków wodno-błotnych”
O tym, co w trzcinie, w błocie i na wodzie skrzeczy, piszczy, huczy, buczy, ryczy,
i śpiewa.

11 czerwca, godz. 9.30–11.00 | „Śpiewy i głosy ptaków terenów otwartych”
O tym, co dudni, stuka, wrzeszczy, piszczy i huczy na łąkach, pastwiskach i w gospodarstwach.


Warsztaty będą dostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Podczas spotkań będziemy wykorzystywać pomoce dotykowe (m.in. plany tyflograficzne, pióra) i dźwiękowe (m.in. nagrania głosów ptaków).


ODBIORCY: dorośli, młodzież
TERMINY: 9 kwietnia, 14 maja, 11 czerwca, godz. 9.30–11.00
MIEJSCE: park wilanowski (spotykamy się przy kasie na przedpolu)

KOSZT: 10 zł
BILETY do kupienia
:
• stacjonarnie w kasie muzeum
• online: www.bilety.wilanow-palac.pl

REZERWACJA: mwalewska[at]muzeum-wilanow.pl

DOSTĘPNOŚĆ: dla osób z niepełnosprawnością wzroku

Pobierz plik i posłuchaj wilanowskiego parku!


Podziel się:
Wykop Facebook
wizyta u królowej, fot. R. Pudło.jpg

„A co to? A kto to?” – warsztaty dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu (7–10 lat) | 20 maja (aktualność)

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi (7–10 lat) ze spektrum autyzmu na cykl 10 warsztatów rodzinnych, aby przekonać się, że warto poznawać to, co nieznane, a minione wydarzenia i obyczaje wcale nie muszą być nam takie obce i odległe oraz że naprawdę warto zadawać pytania i poszukiwać odpowiedzi. Koszt: 10 zł od osoby, nie ma rezerwacji, udział po wykupieniu biletu.

Putto ze sfinksem,rzeźba z warsztatu J.Ch. Redlera, ok. 1745, fot. W. Holnicki.jpg

Drugie życie zabytków: rzeźba | warsztaty dla dorosłych (PJM, AD) | 27 maja (aktualność)

Serdecznie zapraszamy na cykl pięciu spotkań warsztatowych o tematyce konserwatorskiej tłumaczonych na PJM. Każde spotkanie poświęcone będzie jednemu zagadnieniu i będzie składało się ze spaceru tematycznego oraz części warsztatowej.

Ptaki_Bogatka. Fot. J. Dobrzańska.jpg

Przegląd ptaków karmnikowych (album zdjęć)

Galeria zdjęć ptaków zaobrączkowanych w związku z badaniami prowadzonymi w ramach projektu „Edukacja społeczna w konflikcie urbanizacyjno-ekologicznym na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie” realizowanego dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Intymne życie ptaków, cz. I (Przyroda, PJM) (artykuł)

Zapraszamy do obejrzenia tłumaczenia PJM wywiadu z Markiem Elasem, ornitologiem. Wywiad można przeczytać TUTAJ. Projekt „Edukacja społeczna w konflikcie urbanizacyjno-ekologicznym na …

Intymne życie ptaków, cz. II (Przyroda, PJM) (artykuł)

Zapraszamy do obejrzenia tłumaczenia PJM wywiadu z Markiem Elasem, ornitologiem. Wywiad można przeczytać TUTAJ. Projekt „Edukacja społeczna w konflikcie urbanizacyjno-ekologicznym na …

Budki 4. Budki czekające na mieszkańców.jpg

Jak dbamy o budki lęgowe dla ptaków (album zdjęć)

Czyszczenie budek lęgowych – minireportaż. Fot. Monika Klimowicz Późna jesień i zima to właściwy czas, by posprzątać ptasie budki. W budkach, …

66_zaproszenie na polowanie.jpg

Rarogi. Ptaki łowcze w staropolskich księgach o myślistwie (artykuł, Silva Rerum)

Piotr Krescentyn w Księgach o gospodarstwie i o opatrzeniu rozmnożenia rozlicznych pożytków każdemu stanowi potrzebnych, wydanych w języku polskim w …