UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Wydany w 1613 r. „Przewodnik po drzewie żywota” to najstarszy dotychczas znany, świecki tekst o charakterze dietetyczno-medycznym z terytorium Polski, spisany w jidysz, języku Żydów polskich. Książka ukazała się jako V tom z serii Monumenta Poloniae Culinaria.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Ptaki ogrodów wilanowskich | 7 października

aktualność

Punkt obserwacyjny nad Jeziorem Wilanowskim. Fot. Julia Dobrzańska.JPG

Podglądanie ptaków przynosi wiele radości i satysfakcji, a ogrody wilanowskie to znakomite miejsce na obserwacje ornitologiczne. 

Jesień to czas ptasiej migracji. Przekonajmy się, które gatunki szykują się do dalekiej wędrówki w cieplejsze strony, a które zostaną w wilanowskich ogrodach. Zapraszamy do wspólnego obserwowania ptaków w punkcie ornitologicznym nad Jeziorem Wilanowskim. Czekamy na Państwa z lornetkami i lunetami. W tym samym czasie w pobliskiej Pompowni odbędą się rodzinne warsztaty ornitologiczne na temat piór. Uczestnicy warsztatów przekonają się, jak wyglądają pióra różnych gatunków ptaków oraz dowiedzą, jakie są przystosowania ptaków do lotu. Ptasie pióra będziemy poznawać także z bardzo bliska z wykorzystaniem lup, binokularu i mikroskopów.

_____________________________________________________________________________

Kiedy: 7 października 2018 r., godz. 11–14
Gdzie: punkt obserwacyjny – bulwar nieopodal Pompowni
Zasady uczestnictwa: po wykupieniu biletu do parku. Liczba miejsc nie jest ograniczona.
Można dołączyć w dowolnym momencie trwania spotkania.

_____________________________________________________________________________

Szczegółowe informacje:
dr inż. Julia Dobrzańska
Dział Edukacji Muzealnej
jdobrzanska@muzeum-wilanow.pl
22 544 28 64

Podziel się:
Wykop Facebook
Marek Elas prezentuje upierzenie samca bogatki, fot. Wojciech Holnicki.jpg

Intymne życie ptaków – wywiad (artykuł)

Ornitolog prowadzący badania wilanowskich ptaków opowiada o zakradaniu się w ich intymne życie. Zdradza, co może dostrzec uważny obserwator, oraz podpowiada, jak można nim zostać.

Ptaki_Bogatka. Fot. J. Dobrzańska.jpg

Przegląd ptaków karmnikowych (album zdjęć)

Galeria zdjęć ptaków zaobrączkowanych w związku z badaniami prowadzonymi w ramach projektu „Edukacja społeczna w konflikcie urbanizacyjno-ekologicznym na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie” realizowanego dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Budki 4. Budki czekające na mieszkańców.jpg

Jak dbamy o budki lęgowe dla ptaków (album zdjęć)

Czyszczenie budek lęgowych – minireportaż. Fot. Monika Klimowicz Późna jesień i zima to właściwy czas, by posprzątać ptasie budki. W budkach, …

EOG_Podziwiamy różnorodność barw na skrzydle mysikrólika. fot. Julia Dobrzańska.JPG

Ptaki – monitoring i waloryzacja awifauny (wyniki badań) (artykuł)

Prace badawcze w ramach projektu „Edukacja społeczna w konflikcie urbanizacyjno-ekologicznym na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie” obejmowały monitoring i waloryzację …