UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

W 2009 r. w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie powstał projekt badawczy "Miśnieńska porcelana w XVIII wieku dla szlachty i arystokracji w Polsce", planowany do realizacji we współpracy z Drezdeńskimi Zbiorami Porcelany. Celem wspólnych działań stało się przeprowadzenie gruntownych studiów nad zbiorami ceramiki miśnieńskiej zgromadzonej przez Polaków, jak również nad powiązanymi z nią archiwaliami dostępnymi w Polsce i w Niemczech. Badania te dają szansę na ujawnienie nieznanych do tej pory muzealiów i danych archiwalnych dokumentujących historyczne powiązania polsko-saskie.Ogrody wilanowskie. 12 pełnych przygód spacerów

ogrody okładka.jpg

Zapraszamy dzieci na spacery po historycznej rezydencji królewskiej w Wilanowie. W ogrodach i parku, który otacza pałac, żyje mnóstwo zwierząt, rosną różnobarwne kwiaty i ogromne drzewa. Jest tu także strumień, jezioro, dwie wyspy i zatoka.

Specjalnie dla młodych miłośników przyrody przygotowaliśmy przewodnik Ogrody wilanowskie. 12 pełnych przygód spacerów. Znaleźć w nim można wiele przyrodniczych ciekawostek, opisów roślin i zwierząt oraz propozycji spacerów na każdy miesiąc w roku. Przyroda lubi zaskakiwać, a dzieci zadają wiele pytań, o czym można się przekonać w czasie rodzinnych wycieczek. Wielu rodziców doceni możliwość korzystania z tej pięknej i ciekawej książki, dostępnej już w e-sklepie.

Tylko kiedy najlepiej wybrać się do historycznej rezydencji królewskiej w Wilanowie? Może wiosną, gdy ptaki wracają z zimowisk, a w parku zakwita biało-żółty łan zawilców? Albo latem, gdy nad jeziorem latają bajecznie kolorowe ważki? Może jesienią, gdy czerwienią się klony i złocą graby? A może jednak zimą, gdy po zamarzniętym jeziorze do parku przychodzą sarny? W ogrodach wilanowskich zawsze dzieje się coś ciekawego. Przekonuje nas o tym autorka książki, Julia Dobrzańska, której opowieści zilustrowała Greta Samuel.

Wydawnictwo: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Przedział wiekowy: 6+
Cena: 20 zł
Objętość: 168 str.
ISBN: 9788363580759

Patroni medialni: TVP ABC, Dziecko w Warszawie

TVP ABC - logoDziecko w Warszawie - logo

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
Jesienne liście. Fot. Julia Dobrzańska.JPG

Kalendarium wydarzeń przyrodniczych 2018 (artykuł)

Sprawdź, kiedy możesz dołączyć do wspólnych obserwacji wilanowskiej przyrody i wziąć udział w różnorodnych przyrodniczych warsztatach i spacerach.

Przyrodnicze obserwacje w ogrodach. Fot. Monika Klimowicz.jpg

10 zielonych zasad | poradnik dla rodziców w ogrodach (artykuł z wewnątrzną nawigacja)

Gdy dziecko pyta, dlaczego w parku w Wilanowie nie można jeździć na hulajnodze albo co ciekawego można tu robić – dla rodziców planujących wizytę z dziećmi w ogrodach wilanowskich przygotowaliśmy krótki poradnik, który pozwoli odpowiedzieć na wiele nurtujących dzieci pytań.

Ogród włoski na tarasie górnym, fot. W. Holnicki.jpg

Historia parku (artykuł)

W czasach Jana III równolegle do budowy wilanowskiego pałacu trwało zakładanie pięknych ogrodów, folwarku wraz z budynkami gospodarczymi oraz zwierzyńca.

4pory_zrzut.jpg

Cztery pory roku w parku wilanowskim (multimedium)

Prawa przyrody, niezmiennie następujące po sobie okresy zalotów, wychowywania młodych, przygotowywania się do zimy i walki o przetrwanie mroźnych dni. …

Lato w Wilanowie_4.JPG

Cztery pory roku w ogrodach wilanowskich - fotografie (album zdjęć)

Każda inna, wszystkie piękne. Z okazji nadejścia każdej pory roku zapraszamy do ogrodów przy pałacu w Wilanowie na przyrodnicze wydarzenia …