UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Królewska Akademia Sztuki – kubistyczny Wilanów | relacja z pleneru

aktualność

KAS2016_12.jpg

Wakacyjny plener malarski Królewskiej Akademii Sztuki w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, który odbył się w dniach 15–16 oraz 22–23 lipca 2017 r., dobiegł końca.

Tematem była natura widziana kubistycznie w szerokim tego słowa znaczeniu. Obrazy namalowane zostały w technice olejnej.

Uczestniczki pleneru, bo tylko kobiety biorą ostatnio udział w takich zdarzeniach, wykazały się dużymi umiejętnościami malarskimi oraz wrażliwością na otaczające ich piękno natury.

Z niełatwym tematem kubistycznego przedstawienia natury uczestniczki pleneru poradziły sobie znakomicie. Inspiracją był park i ogrody wilanowskiego muzeum. W oba weekendy znakomicie dopisała nam pogoda, która od kilku już lat jest dla naszych plenerów łaskawa.

Prace są różnorodne, ale wszystkie zawierają w sobie elementy kubistyczne, a jak wszyscy z pewnością wiedzą, kubiści malowali tylko postacie, portrety i martwe natury.

My podjęliśmy dziewiczy temat pejzażu i można samemu ocenić, jak dobrze nam to się udało.

plener KAS, lipiec 2017, kubizm, fot. Mażena Sezonow (18).jpg

Gratuluję wszystkim uczestniczkom, dziękuję muzeum oraz już dzisiaj zapraszam chętnych malarzy na dwa weekendy na przełomie września i października 2017 r., kiedy to zajmiemy się muralem o tematyce wilanowskiej. Wszelkie dokładne informacje ukażą się na naszym wortalu i w mediach społecznościowych we wrześniu.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć plenerowanych, które wykonała Mażena Sezonow.

***

Informacje o poprzednich edycjach kursu na stronie Fundacji andArt oraz na stronie Królewskiej Akademii Sztuki na Facebooku.

***

Kontakt:
Andrzej S. Grabowski
Kurator kursu, artysta malarz
Królewska Akademia Sztuki
Dział Edukacji Muzealnej
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
agrabowski@muzeum-wilanow.pl
tel.: 531 544 899 

Podziel się:
Wykop Facebook
Zobacz pałac, fot. Z. Reszka.jpg

Zobacz pałac i park! | oprowadzanie w cenie biletu | od 4 lutego (aktualność)

W każdą sobotę i niedzielę zapraszamy gości indywidualnych na godz. 11 i 13 na oprowadzanie po pałacu i parku w Wilanowie!

okulary.jpg

Historia Mniej Znana (aktualność)

Historia Mniej Znana to cykl spacerów tematycznych po pałacu oraz ogrodach, po wystawach stałych i czasowych adresowanych do odbiorców dorosłych. Zapraszamy do wspólnego odkrywania mniej znanych oblicz historii!

Królewska Akademia Sztuki korekta (2).JPG

Królewska Akademia Sztuki 2012-2017 | galeria zdjęć (album zdjęć)

Królewska Akademii Sztuki w Muzeum Pałacu w Wilanowie to kursy malarstwa i rysunku dedykowane wszystkim, którzy chcą nauczyć się rysować …

Monumenta_przepisy_okladka_front_S.jpg

Nowe książki wilanowskie (artykuł)

Zachęcamy do lektury książek wydawanych przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Rzetelna widza spotyka się w nich z piękną oprawą graficzną – prawdziwa uczta dla umysłu i zmysłów.

55_weiss_okl_mala.jpg

"Piękno do mnie przyszło...", Wojciech Weiss. Malarstwo białego okresu 1905 - 1912 (artykuł)

"Piękno do mnie przyszło...", Wojciech Weiss. Malarstwo białego okresu 1905 - 1912, Zofia Weiss-Nowina Konopka, str. 258, ISBN 978-83-60959-00-8, (nakład …