nieslyszacy WCAG 2.0WCAG 2.0

Tematy

Zbiór przepisów Stanisława Czernieckiego wydany w 1682 r. pod tytułem Compendium ferculorum uważany jest za pierwszą polską książkę kucharską. To książka o tym, jak pobudzać smak i wyobraźnię, jak zaskakiwać biesiadników, czarować ich wyglądem i sposobem wydania potraw. Czyta się ze smakiem!


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Królewska Akademia Sztuki | lipiec 2017

aktualność

KAS2016_12.jpg

Wakacyjny plener malarski Królewskiej Akademii Sztuki w Muzeum Pałacu Króla Jana III Wilanowie | Royal Academy of Art, Museum of King Jan III's Palace at Wilanów

Zapraszamy na weekendowy, wakacyjny plener malarski w technice olejnej. Motywem przewodnim pleneru będzie kubizm – jeden z ważniejszych kierunków w malarstwie XX wieku. Namalujemy obrazy kubistyczne i zapoznamy się z historią powstania kubizmu, a tematem będzie park lub pałac wilanowski.

Do udziału w plenerze malarskim zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 15 lat. Do każdego uczestnika kursu podchodzimy indywidualnie, dbamy o rozwój osobowości artystycznej i gwarantujemy postępy w pogłębianiu wiedzy oraz umiejętności. Zapraszamy również osoby wybierające się na studia artystyczne lub na architekturę. Aby uczestnik pleneru miał pełną możliwość korzystania z korekt instruktora, zapewniamy małe grupy do 10 osób.

Kurator i opiekun artystyczny: artysta malarz Andrzej S. Grabowski

plenerKAS2017a.jpg

Koszt to tylko 14 zł za godz. w ramach całościowej opłaty 400 zł.
Za kurs można zapłacić w kasie muzeum lubpoprzez moduł rezerwacji (bilety online). 

Plener malarski odbędzie się w 2 weekendy 15–16 oraz 22–23 lipca 2017 r. w godz. 10–17, co w sumie daje 28 godzin zajęć (7 godzin dziennie). 

Materiały malarskie w postaci blejtramu, farb olejnych, palety i sztalugi zapewnia muzeum i firma Savel. Pozostałe materiały, jak: szkicownik, ołówek, pędzle, szmatki do czyszczenia pędzli, terpentynę, media itp. w zakresie własnym każdego uczestnika pleneru.

Zbiórka uczestników kursu wraz z wykupionymi biletami, obok bramy głównej w dniu 15 lipca (sobota) o godz. 9:45. 

Aby dokonać zapisu na kurs, należy wysłać na adres: agrabowski@muzeum-wilanow.pl mejl z podaniem imienia i nazwiska kursanta oraz numeru telefonu kontaktowego, umieszczając w tytule: „plener malarski 2017”.

***

Informacje o poprzednich edycjach kursu na stronie Fundacji andArt oraz na stronie Królewskiej Akademii Sztuki na Facebooku.

***

Kontakt:
Andrzej S. Grabowski
Kurator kursu, artysta malarz
Królewska Akademia Sztuki
Dział Edukacji Muzealnej
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
agrabowski@muzeum-wilanow.pl
tel.: 531 544 899 

Podziel się:
Wykop Facebook
Zobacz pałac, fot. Z. Reszka.jpg

Zobacz pałac i park! | oprowadzanie w cenie biletu (aktualność)

W każdą sobotę i niedzielę zapraszamy gości indywidualnych na godz. 11 i 13 na oprowadzanie po pałacu i parku w Wilanowie!

okulary.jpg

Historia Mniej Znana | 20 sierpnia (aktualność)

Historia Mniej Znana to cykl spacerów tematycznych po pałacu oraz ogrodach, po wystawach stałych i czasowych adresowanych do odbiorców dorosłych. Zapraszamy do wspólnego odkrywania mniej znanych oblicz historii!

Królewska Akademia Sztuki korekta (2).JPG

Królewska Akademia Sztuki 2012-2016 | galeria zdjęć (album zdjęć)

Królewska Akademii Sztuki w Muzeum Pałacu w Wilanowie to kursy malarstwa i rysunku dedykowane wszystkim, którzy chcą nauczyć się rysować …

Monumenta_przepisy_okladka_front_S.jpg

Nowe książki wilanowskie (artykuł)

Zachęcamy do lektury książek wydawanych przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Rzetelna widza spotyka się w nich z piękną oprawą graficzną - prawdziwa uczta dla umysłu i zmysłów.

55_weiss_okl_mala.jpg

"Piękno do mnie przyszło...", Wojciech Weiss. Malarstwo białego okresu 1905 - 1912 (artykuł)

"Piękno do mnie przyszło...", Wojciech Weiss. Malarstwo białego okresu 1905 - 1912, Zofia Weiss-Nowina Konopka, str. 258, ISBN 978-83-60959-00-8, (nakład …