nieslyszacy WCAG 2.0WCAG 2.0

Tematy

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Królewska Akademia Sztuki | edycja wiosenna 2017

aktualność

KAS2016_12.jpg

Królewska Akademia Sztuki w Muzeum Pałacu Króla Jana III Wilanowie – kursy malarstwa i rysunku

Zapraszamy na weekendowe, indywidualne kursy rysunku i malarstwa prowadzone w małej grupie. Będziemy pracować na wszystkich poziomach zaawansowania.Wiosenna edycja odbędzie się w wyjątkowej przestrzeni Pawilonu Rzeźb. 

Do udziału w kursie malarstwa i rysunku zapraszamy wszystkich, którzy chcą nauczyć się rysować i malować w różnych technikach. Do każdego uczestnika kursu podchodzimy indywidualnie, dbając o rozwój osobowości artystycznej i gwarantując postępy w pogłębianiu wiedzy oraz umiejętności. W czasie kursu omawiamy wiele zagadnień, takich jak np.: perspektywa, przestrzeń, światłocień, studium postaci, architektury, natury czy też pobudzanie wyobraźni. Zapraszamy również osoby wybierające się na studia artystyczne czy na architekturę.

Aby uczestnik kursu miał pełną możliwość korzystania z korekt instruktora, zapewniamy małe grupy do 10 osób.

KAS2017a.jpg

Tylko 16 zł/godz. w ramach całościowej opłaty 400 zł.
Za kurs można płacić w kasie muzealnej lub poprzez moduł rezerwacji (bilety online). 

Kursy obejmują 24 godziny zajęć (22–23, 29–30 kwietnia, 6–7 i 13–14 maja: 3 godziny dziennie w godz. 11–14). Grupa pracująca w aktualnej edycji jet już zamknięta.

4 weekendy – 4 techniki: rysunek ołówkiem, węglem, pastelem suchym oraz malarstwo gwaszem.Materiały malarskie i sztalugi zapewnia muzeum i firma Savel. 

Prowadzący i kurator, artysta malarz Andrzej S.Grabowski
agrabowski@muzeum-wilanow.pl

Aby dokonać zapisu na kurs, należy wysłać mejla z imieniem i nazwiskiem kursanta oraz numerem telefonu kontaktowego, umieszczając w tytule: „Kurs malarstwa i rysunku”, na adres mailowy: agrabowski@muzeum-wilanow.pl.

***

Informacje o poprzednich edycjach kursu na stronie Fundacji andArt oraz na stronie Królewskiej Akademii Sztuki na Facebooku.

***

Kontakt:
Andrzej S. Grabowski
Kurator kursu, artysta malarz
Królewska Akademia Sztuki
Dział Edukacji Muzealnej
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
agrabowski@muzeum-wilanow.pl
tel.: 531 544 899 

Podziel się:
Wykop Facebook
Królewska Akademia Sztuki korekta (2).JPG

Królewska Akademia Sztuki 2012-2016 | galeria zdjęć (album zdjęć)

Królewska Akademii Sztuki w Muzeum Pałacu w Wilanowie to kursy malarstwa i rysunku dedykowane wszystkim, którzy chcą nauczyć się rysować …

Klub Haftu 2.JPG

Kursy haftu dla dorosłych (aktualność)

Spowolnijmy bieg czasu i zanurzmy się w tradycję. W ramach Wilanowskiego Atelier ożywiamy dawną, wspaniałą sztukę haftu. Zapraszamy na warsztaty dla początkujących i zaawansowanych, podczas których w pałacu króla Jana III ożywa na nowo zanikająca sztuka czarowania igłą i nitką.

Monumenta_przepisy_okladka_front_S.jpg

Nowe książki wilanowskie (artykuł)

Zachęcamy do lektury książek wydawanych przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Rzetelna widza spotyka się w nich z piękną oprawą graficzną - prawdziwa uczta dla umysłu i zmysłów.

57_jan_kazimierz_wg_schultza_kopia_xixw.jpg

Daniel Schultz - malarz nadworny (artykuł, Silva Rerum)

U progu wejścia Daniela Schultza do historii malarstwa epoki baroku stały trzy pomyłki. Pierwsza nieprawdziwa informacja dotyczy jego mylnego przydomka: …

44_zbaski jan stanislaw_sekretarz krolowej.jpg

Siemiginowski – malarz Jana III Sobieskiego (artykuł, Silva Rerum)

Pasjonujące losy Jerzego Eleutera Szymonowicza – Siemiginowskiego (ok. 1660 – 1711), wywodzącego się z mieszczaństwa malarczyka spod Lwowa, który jako …

Oliwa_k.cystersów_ołtarz główny_A.Schlueter mł.JPG

Kolor, światło i dźwięk w służbie kontrreformacji (artykuł, Silva Rerum)

W połowie XVI wieku ruch reformacyjny odnosił w Rzeczypospolitej spore sukcesy. Odpowiedzią Kościoła katolickiego były liczne przedsięwzięcia duszpasterskie, które zmierzały …