UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Zegary w zbiorach wilanowskich, Warszawa 2000, ISBN 83-8525-81-6, cena 15 zł Katalog wystawy „Czas przełomu tysiącleci”. Publikacja obejmuje wilanowski zbiór zegarów gromadzonych w ciągu trzech stuleci przez kolejnych właścicieli Pałacu w Wilanowie. Kup teraz w …


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Królewscy ogrodnicy | soboty w lipcu i sierpniu

aktualność

Królewscy ogrodnicy. Fot. Ewa Behrens.jpg

W królewskim ogrodzie królewscy ogrodnicy pielą, sadzą, sieją, strzygą żywopłoty. Każdemu chętnie opowiedzą o swojej pracy oraz o tym, jakie rośliny można było niegdyś zobaczyć w przypałacowym parku. Zapraszamy na interaktywne pokazy w królewskich ogrodach, prowadzone z wykorzystaniem rekonstrukcji tradycyjnych narzędzi ogrodniczych oraz dawnych ubiorów.

Gdzie: ogrody wokół pałacu.
Kiedy:
wszystkie soboty lipca i sierpnia, godz. 15–18.
Zasady uczestnictwa:
po wykupieniu biletu do parku w kasie muzeum. Liczba miejsc nie jest ograniczona. Można dołączyć w dowolnym momencie trwania spotkania.

Szczegółowe informacje:
dr inż. Julia Dobrzańska
Dział Edukacji Muzealnej
jdobrzanska@muzeum-wilanow.pl
22 544 28 64

Podziel się:
Wykop Facebook
ziemniak, Pixabay.jpg

Sekretne życie ziemniaka | warsztaty ogrodniczo-kulinarne dla rodzin z dziećmi | 9 września (aktualność)

Był stałym bywalcem dawnych uczt – zapraszano go na wytworne przyjęcia królewskie, ale nie gardził też zwykłymi obiadami na wsi. Ziemniak – nie taki zwykły, jak bywa postrzegany. Poznajcie dyskretny urok ziemniaka i jego cykl życia podczas rodzinnych warsztatów ogrodniczo-kulinarnych w Muzeum Pałacu w Wilanowie.

damy w ogrodach1, fot. Maciek Domański.jpg

Damy w ogrodach | historia ożywiona | letnie weekendy (aktualność)

Przyjdźcie do ogrodów wilanowskich, odszukajcie damy w dawnych strojach i sprawdźcie, czym się zajmowały. Posłuchajcie opowieści o XVII-wiecznej etykiecie, modzie i urodzie, gotowalniach... A następnie sami przebierzcie się w dawny strój i spróbujcie swoich sił w tańcu lub teatrze dworskim. Zapraszamy we wszystkie letnie weekendy!

sepet1.jpg

Wszyscy ludzie króla | historia ożywiona | letnie weekendy (aktualność)

W letnie weekendy zapraszamy na spotkania z historią ożywioną. W każdą sobotę i niedzielę wybrani ludzie króla będą pełnić służbę w obozie królewskim i opowiadać o różnorodnych aspektach życia w dawnej Polsce. Zaprezentują przy tym ciekawe przedmioty i umiejętności, wykorzystując niezwykłą sztukę rekonstrukcji. Zapraszamy w każdą letnią sobotę i niedzielę, w godz. 11–16.Wstęp w cenie biletu wstępu do parku.