UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Bernard O’Connor – irlandzki katolik, który przeszedł na anglikanizm, osobisty lekarz króla Jana III, zapalony przyrodnik i wnikliwy historyk, przebywał w Polsce kilka miesięcy, ale dzięki intuicji, zmysłowi obserwacji i darowi słowa zdołał ją opisać tak, jak żaden inny gość z Wysp Brytyjskich aż do Normana Daviesa. Spoglądał na Rzeczpospolitą chłodnym okiem medyka: dostrzegał wszystkie jej bolączki i cnoty. Historia Polski O'Connora jest niezwykle cennym źródłem, a przy tym interesującym dziełem literackim.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Kajakiem po Jeziorze Wilanowskim | do 30 września

Kajaki 1.png

Zachęcamy do wodnych spacerów po Jeziorze Wilanowskim. Codziennie do 30 września na przystani przy Pompowni można wypożyczyć kajak. Zapraszamy serdecznie od godz. 10.00 do zmierzchu. W razie niesprzyjających warunków pogodowych działalność jest zawieszana.

Wypożyczalnię prowadzi Fundacja „Dom Wisły”.


MIEJSCE: przystań przy Pompowni
TERMIN: od 10.00 do zmierzchu; do 30 września
CENA: 30 zł za 60 minut, 20 zł za 30 minut

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
7. Ogród barokowy na tarasie górnym.jpg

Co można zobaczyć w parku (artykuł)

Od powstania królewskiej rezydencji w Wilanowie przywiązywano dużą wagę do wyglądu jej otoczenia. Choć kształtowano ją zawsze zgodnie z obowiązującą...

sypialnia_krolowej_baner.jpg

Co można zobaczyć w pałacu (artykuł)

Kiedy w 1676 roku Jan Sobieski przyjął godność królewską i jako Jan III zasiadł na tronie, siedzibą jego dworu stał …

bilety_palac.jpg

Ceny biletów (artykuł)

Zapraszamy do zapoznania się z cenami biletów dla gości indywidualnych: do pałacu, do Apartamentów Lubomirskiej, Pokojów Chińskich i Myśliwskich, Galerii Magazynowej, na wystawy tymczasowe, do parku, a także dla grup: na zwiedzanie i zajęcia edukacyjne.

Pałac w Wilanowie, fot. W. Holnicki.jpg

Godziny otwarcia (artykuł)

Pałac, wystawy stałe i ekspozycje czasowe są zamknięte dla zwiedzających w następujące dni: Wielki Piątek, Wielka Sobota, Niedziela Wielkanocna, Boże Ciało, 15 sierpnia, 1 listopada.