UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

amor_polonus_t1.jpg

Dwutomowy katalog jest komentarzem do wystawy „Amor Polonus, czyli miłość Polaków”. Katalog zgodnie z zamysłem wystawy podzielony jest na trzy części, opisujące odmiany miłości najbardziej w Polsce popularne: miłość ojczyzny, miłość do kobiety i miłość rodzinną. Punktem spójnym wszystkich odmian tego uczucia jest Wilanów i rodzina Sobieskich.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Europejskie Dni Dziedzictwa 2018 | „Niepodległa dla wszystkich” | 8–9 września

aktualność

EDD, pamiątka, fot. Pixabay.jpg

Jak uratować rodzinną pamiątkę?

Zapraszamy na spotkanie z konserwatorami ceramiki, malarstwa, drewna, metalu. Opowiemy i pokażemy, jak dbać o zabytkowe przedmioty i rodzinne pamiątki, by zachować je jak najdłużej w dobrej kondycji. Ponadto będzie można przyjrzeć się pracy kopistów.

Termin: 8 oraz 9 września 2018 r. (sobota i niedziela), godz. 11–14.

Miejsce: dziedziniec.

Wstęp: wolny.

Okruchy posklejane

W czasie warsztatów nauczymy się praktycznych zasad klejenia porcelany, a następnie nadamy im indywidualny styl przy użyciu specjalnych farb.

Termin: 8 września 2018 r. (sobota), godz. 14–16.

Miejsce: namiot przy Oranżerii.

Dla kogo: dla osób powyżej 15 roku życia.

Zasady uczestnictwa: ograniczona liczba miejsc, prosimy o odebranie bezpłatnych wejściówek w kasie pałacowej (dostępne na dwa tygodnie przed wydarzeniem).


Wydarzenie organizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Więcej o Europejskich Dni Dziedzictwa TUTAJ.

Europejskie Dni Dziedzictwa logo

Organizator Europejskich Dni Dziedzictwa:

Narodowy Instytut Dziedzictwa logo

Podziel się:
Wykop Facebook
Debiutantki, Maciej Chrzanowski1.JPG

Wystawa strojów | Czar i wdzięk Niepodległej | do 13 grudnia (aktualność)

Wystawa kostiumów inspirowanych modą lat 20. i 30. nawiązuje do jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystkie stroje były prezentowane na pałacowym dziedzińcu w czasie tegorocznej Nocy Muzeów. Kreacje zostały zaprojektowane i własnoręcznie wykonane przez studentki Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie, pod kierunkiem Aleksandry Plewako-Szczerbińskiej i opieką artystyczną Agaty Manowskiej.

palac_w_holnicki.jpg

Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego (artykuł)

Rok 2018 został ogłoszony przez Komisję Europejską Rokiem Dziedzictwa Kulturowego (European Year of Cultural Heritage). Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego został zainaugurowany …

warsztaty_kulinarne_baner.jpg

Miejsce przy królewskim stole (artykuł)

Rok 2018 został ogłoszony Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego. Nasze muzeum realizuje projekt, w ramach którego zamierzamy upowszechniać wiedzę o kulturze …

O sztuce u dawnych 1815_baner maly.jpg

Projekt Winckelmann – Potocki (artykuł)

„Johann Joachim Winckelmann i Stanisław Kostka Potocki. Mistrzowie i uczniowie” to polsko-niemiecki projekt badawczy realizowany przez Muzeum Pałacu Króla Jana …