UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy


Dostępność – partnerzy

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie jest opiekunem wielu wspaniałych zabytków stanowiących historyczne i przyrodnicze dziedzictwo narodowe. Jednym z naszych celów jest udostępnienie tego wyjątkowego miejsca jak największej liczbie zainteresowanych. Ponieważ bardzo zależy nam, aby nasza oferta w jak najpełniejszym stopniu odpowiadała potrzebom naszych gości, w tym osób z niepełnosprawnościami, przy tworzeniu programów, scenariuszy i wystaw współpracujemy z różnymi organizacjami specjalizującymi się w pracy z poszczególnymi grupami osób ze szczególnymi potrzebami.

           

 

Centrum Alzheimera – dostosowywanie oferty do potrzeb osób chorych na Alzheimera, szkolenia dla pracowników, konsultacje.

Fundacja Kultury bez Barier – dostosowywanie wystaw do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku, audiodeskrypcja, szkolenia dla edukatorów z zakresu pracy z osobami z niepełnosprawnością wzroku oraz z zasad żywej audiodeskrypcji.

Fundacja Synapsis – dostosowywanie oferty do potrzeb osób ze spektrum autyzmu, szkolenia dla pracowników, konsultacje.

Fundacja Vis Maior – przede wszystkim dostosowywanie scenariuszy spotkań muzealnych do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku, szkolenia dla naszych pracowników i współpracowników na temat potrzeb gości z niepełnosprawnością wzroku, porady i konsultacje.

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
8_I Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier_4.jpg

I Warszawski Tydzień Kultury bez Barier w Muzeum Pałacu w Wilanowie - fotorelacja (album zdjęć)

I WTKBB w Muzeum Pałacu w Wilanowie (wrzesień-październik 2013) Od 27 września do 6 października 2013 r. trwał I Warszawski Tydzień …

baner_pois_ogrod_wloski.jpg

Dostępność Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (artykuł)

Dążymy do uniwersalnego kształtowania oferty kulturalno-edukacyjnej, aby każde z wydarzeń odpowiadało potrzebom naszych gości, w tym również gości z niepełnosprawnościami.

Weekend_Pantomima_1.jpg

O warsztatach pantomimy - film (film)

„Bawmy się!” to etiuda, która jest owocem II edycji warsztatów pantomimy dla osób niesłyszących organizowanych wspólnie przez Muzeum Pałac w …