UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


16 grudnia 2017 – 9 stycznia 2018 | zamknięty pałac i otwarty park

palac_zima.JPG

Szanowni Państwo,

w dniach od 16 grudnia 2017 do 9 stycznia 2018 pałac będzie zamknięty dla zwiedzających. W tym czasie planowane są prace przygotowujące królewską rezydencję dla zwiedzających na kolejny rok – między innymi kompleksowe sprzątanie.

W tych dniach serdecznie zapraszamy do parku, który jest otwarty codziennie od 9.00 do 16.00, oraz do Królewskiego Ogrodu Światła – codziennie od 16.00 do 21.00 (więcej tutaj).

Już od środy 10 stycznia 2018 pałac i park będą otwarte w standardowych godzinach. Informacje o cenach biletów i godzinach otwarcia można znaleźć tutaj.

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
Pałac w Wilanowie, fot. W. Holnicki.jpg

Ceny biletów i godziny otwarcia (artykuł)

Pałac, wystawy stałe i ekspozycje czasowe są zamknięte dla zwiedzających w następujące dni: od 17 grudnia 2016 do 13 stycznia 2017, Wielki Piątek, Wielka Sobota, Niedziela Wielkanocna, Boże Ciało, 15 sierpnia, 1 listopada, od 16 do 31 grudnia 2017.

Ogród włoski na tarasie górnym, fot. W. Holnicki.jpg

Historia parku (artykuł)

W czasach Jana III równolegle do budowy wilanowskiego pałacu trwało zakładanie pięknych ogrodów, folwarku wraz z budynkami gospodarczymi oraz zwierzyńca.

Plafon Zima w Antykamerze Króla.jpg

Zima (film)

O co chodzi w plafonach w pałacu w Wilanowie? Jaki jest sens tych wszystkich mitologicznych odwołań i nawiązań? Która postać …

26_sztuka-talerzcasteli397.jpg

Niechęć do mycia naczyń, czyli staropolska higiena (artykuł, Silva Rerum)

Kitowicz, autor słynnego Opisu obyczajów za panowania Augusta III, stwierdził m.in., że na talerzach fajansowych czyściej było jeść niż na …